• املاک عبدی
  • املاک عبدی
  • املاک عبدی
جاذبه گردش گیری لیلا کوه
جاذبه گردش گیری لیلا کوه

لیلاکوه منطقه ییلاقی از زیباترین مناطق شمال ایران برای سفرهای توریستی است، در ادامه با جاذبه های گردشگری فوق العاده لیلاکوه در لنگرود گیلان آشنا می شوید.

معرفی جاذبه های گردشگری لیلا کوه ییلاقی بی نظیر در لنگرود

لیلاکوه واقع در لنگرود یکی از مناطق بسیار زیبا و دلنشین برای سفرهای توریستی می باشد، این کوه از توابع لنگرود گیلان بوده و فاصله آن تا لنگرود سه کیلومتر است. هنوز هم که هنوز است مردم گیلکی آن با نام "لیلی کوه" می شناسند.

از باغ های پرتقال گرفته باغات چای، جنگل های مخملی سبز، قهوه خانه ها و قلیان سرا های متعدد، صدای جوی آب، آبشار هایی در دل کوه و چشمه ها همگی در جذب گردشگران به سمت این منطقه نقش دارند نکته جالبی که وجود دارد این است که درمیان تمامی قهوه خانه هایی که در این منطقه وجود دارد قهوه خانه دیشلمه معروف ترین آنهاست.

دلیل نامگذاری لیلاکوه

برخی از افراد معتقدند که دلیل نامگذاری لیلاکوه “لیاشاه” به معنای “شاه دختر” است. بعضی هم نیز بر این باورند که لیاشاه یکی از دختران پادشاه گیلان بوده که افتخارات بسیار زیادی را در نبرد با اعراب کسب کرده است.

مکان های دیدنی حوالی لیلاکوه

جدا از زیبایی هایی که لیلاکوه به تنهایی در خود جای داده است بازدید از سایر مناطق لیلاکوه بسیار لذت بخش و خاطره انگیز است. از جمله همین مکان های زیبا و دیدنی می توان به علی آباد، کومله، ملات، اطاقور اشاره کرد.

باغ چایی لیلاکوه

برای اینکه به باغ های چایی زیبای لیلاکوه برسید بایستی یک مسیر پر پیچ و خم و خاکی را که بسیار دیدنی است طی کنید. شما با وارد شدن به این مسیر مات و مبهوت پوشش سبز مخملی و مدهوش عطر چایی خواهید شد همین یک گزینه بهانه خوبی برای جذب گردشگران بسیاری از همه نقاط کشور و حتی خارج از کشور به این منطقه می باشد میدان لیلا کوه به واسطه این باغ ها به خط الرأس عطاکوه میرسد. قله عطاکو به عنوان مرتفع ترین قله منطقه لاهیجان به لنگرود شناخته شده است که از شمال غرب به لاهیجان و از شمال شرق به لنگرود اشراف دارد و ارتفاع آن تقریباً 700 متر از سطح دریا است. بر روی قله عطاکوه دکل های مخابراتی، تلویزیونی و رادیویی وجود دارد که به همین دلیل اهالی این منطقه به این قله "دکل" میگویند.

بهترین زمان سفر به لیلاکوه

بهار و تابستان بهترین فرصتی است که برای رسیدن به قله عطاکوه و قدم زدن در میان باغ های سرسبز می توانید اقدام کنید، با پیاده روی و عبور از باغ های چای و استشمام عطر چایی، دیدن نهرها و چشمه ها و درختان مرکبات، جنگل ها درخت الرأس عطاکوه خواهید رسید پیشنهاد می کنیم خرید چای را به عنوان سوغاتی فراموش نکنید.

راه دسترسی به لیلاکوه

شما می توانید برای رفتن به این روستای دیدنی از تهران خود را با اتوبوس های لاهیجان یا لنگرود در تایم 5 ساعته به منطقه گردشگری برسانید. چنانچه میخواهید از لنگرود به لیلاکوه بروید اولین خیابان از طرف لاهیجان که سمت راست میدان فرمانداری است شما را به این روستای شگفت انگیز و رویایی می رساند. باید بدانید جاده تقریبا از میدان فرمانداری لنگرود تا میدان لیلاکوه به اندازه ی 3 کیلومتر آسفالته است و این جاده به طرف روستای پرشکوه و سپس به بخش کومله می رسد.

نکات تکمیلی در سفر به لیلاکوه

- بهترین مسیری که کیفیت و زیبایی منحصر به فردی برای رسیدن به لیلاکوه دارد و می توان پیشنهاد داد صعود از مسیر شماره 4 یعنی (روستای دیوشل و جاده مال رو آقا سید جلیل) و فرود از مسیر شماره 1 یعنی همان جاده عمومی لیلاکوه میباشد.

- آب و چشمه های زیادی در این مسیر ها به چشم می خورد ولی باید بدانید که بعضی از آنها ثابت و همیشگی نیستند و به وجودشان نمی توان اطمینان کرد بنابراین از مسیر عمومی اقدام به رفتن لیلاکوه بکنید و به یک چشمه گوارای همیشه جاری در انتهای مسیر و قبل از خط الرأس برسید. و همینطور می توانید پس از طی کردن روستای دیوشل از آب رودخانه برای پر کردن بطری های خود و نوشیدن آب به کار ببرید.

- ناگفته نماند که به علت استقرار دکل های مخابراتی قله عطاکوه به غیر از نقاط کور، در بیشتر مسیر آنتن دهی موبایل شما برقرار خواهد بود.


تاریخ خبر : ۱۴۰۱/۱۲/۱۳

تبلیغات